Проекти
ПРОЕКТ ”ЗЛАТНОТО КЛЮЧЕ НА МИРА И РАЗБИРАТЕЛСТВОТО Е В СЪРЦЕТО НА ВСЯКО ДЕТЕ”
2001-2002 г. – Фар Аксес
Водеща организация „Клуб Юнеско – Хасково”
Партньори: община Хасково и Училищно настоятелство „Иглика“ – Хасково
ПРОЕКТ ”СТАРИ ЛЕГЕНДИ В НОВИ ВРЕМЕНА”
2012-2013 г. – Център за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства
Водеща организация: ОУ „Св. св. Кирил и Методий” Хасково
Партньори: ДГ №17„Иглика” Хасково
ДГ №18 „8 март” Хасково
Детска градина по изкуствата Хасково
ПРОЕКТ „СПОРТ ЗА ДЕЦАТА В ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ”
2012 – 2013 г. МФВС
Спорт „Хандбал”
/ШАНС ЗА АКТИВНО РАВНОПОСТАВЕНО ЕВРОПЕЙСКО НЕДИСКРИМИНИРАЩО ОБРАЗОВАНИЕ/
2013-2014 г.- МОН – Европейски социален фонд –ОП РЧР – „Образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства”
ПРОЕКТ „УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ НА СИСТЕМАТА ЗА ИНСПЕКТИРАНЕ”
2013-2014 г.- МОН – ОП РЧР
ПРОГРАМА – ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ СТАРА ЗАГОРА
2015-2016 г. – Апробиране на наставничеството
НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ НА ХРОНИЧНИТЕ НЕЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ – МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО – НАЦИОНАЛЕН ЦЕНТЪР ЗА ОБЩЕСТВЕНО ЗДРАВЕ И АНАЛИЗИ
26.10.2016 г. – Спортен празник „Здравето е най-важно за всяко дете“
Център за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства
Водеща организация: община Хасково
Участници: ДГ №1 „Ян Бибиян“, ДГ №3 „Зорница“, ДГ №11 „Елхица“, ДГ №15 „Слънце“, ДГ №17„Иглика”, ДГ №18 „8 март”, ДГ №19 „Щурче“, ДГ №22″Звънче“
Период на провеждане: Две учебни години – 2018-2018г. и 2018-2019 г.
- ПРОЕКТ BG05M2ОP001-3.005-0004 „АКТИВНО ПРИОБЩАВАНЕ В СИСТЕМАТА ЗА ПРЕДУЧИЛИЩНО ОБРАЗОВАНИЕ“
Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент – Министерството на образованието и науката (МОН) в партньорство с Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства (ЦОИДУЕМ).
Основната цел на проекта е навременното ранно обхващане и образователното приобщаване на деца от уязвимите групи в предучилищното образование, подкрепа на достъпа им до качествено образование, подкрепа на социалното им приемане и сближаване за изграждането им като пълноценни граждани и за успешна професионална, социална и личностна реализация.
Министерството на образованието и науката е конкретен бенефициент:
- Дейност 1: Допълнително обучение по български език на деца от уязвими групи.
- Дейност 2: Провеждане на дейности за педагогическа, психологическа и социална подкрепа на деца от уязвими групи, включително обезпечаване на средствата за такси на детски градини с повишена концентрация на деца от уязвими групи, осигуряване на допълнителен педагогически и непедагогически персонал, осигуряване на учебни материали, пособия, помагала и др.
- Дейност 3: Осъществяване на обучения, вкл. осигуряване на обучителни материали, пособия и др.
Проектът е на обща стойност 82 500 000,00 лева и се финансира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“, съфинансирана от Европейския социален фонд.
Продължителността на проекта е 30 месеца.
Информационна табела на проекта – Изтегли от тук
- ПРОЕКТ BG05M2OP001-2.010-0001 КВАЛИФИКАЦИЯ ЗА ПРОФЕСИОНАЛНО РАЗВИТИЕ НА ПЕДАГОГИЧЕСКИТЕ СПЕЦИАЛИСТИ
Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент – Министерството на образованието и науката (МОН) в партньорство с Центъра за образователна интеграция на децата и учениците от етническите малцинства (ЦОИДУЕМ).
Проектът ще се изпълнява в рамките на три учебни години – 2018/2019, 2019/2020 и 2020/2021.
Продължителност – 36 месеца, 01.09.2018 г., но не по-късно от 31.12.2022 г.
Цел:Подкрепа за професионално израстване и развитие на професионалните умения на педагогически специалисти чрез обучения, които завършват с присъждане на от 1 до 3 квалификационни кредита
Дейност 1 – Подкрепа за професионално израстване и развитие на професионалните умения на педагогически специалисти чрез обучения, които завършват с присъждане на от 1 до 3 квалификационни кредита съгласно Наредба №15 от 22.07.2019 г. за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти
Дейност 2 – Подкрепа на педагогическите специалисти за участие в процедури за придобиване на професионално-квалификационни степени, включително провеждане на подготвителни курсове за придобиване на пета и четвърта професионално-квалификационна степен.
Дейност 3 – Разработване на информационна система на педагогическите специалисти с основни функционалности за регистрация на нуждите от обучение; избор на теми за обучение на педагогическите специалисти; форми за планиране на обучения; избор на обучения и обучителни програми; възможности за on-line обучение и тестове; изготвяне на справки и други.
Дейност 4 – Оценка на качеството на извършените квалификационни дейности по операцията.
- НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА НА МОН „ИНФОРМАЦИОННИ И КОМУНИКАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ (ИКТ) В СИСТЕМАТА НА ПРЕДУЧИЛИЩНОТО И УЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ“
Продължителност – 01.01.2015 г., но не по-късно от 31.12.2019 г.
Цел:Подобряване качеството и възможностите за електронно обучение в системата на предучилищното и училищното образование, достъп до съвременни информационни и комуникационни технологии, внедряване на иновативни съвременни обучителни методи и създаване на условия за обучение на педагогическите специалисти за ползването им.
Продължителност – 01.01.2015 г., но не по-късно от 31.12.2019 г.
- ПРОЕКТ № BG05M2ОP001-2.012-0001 „ОБРАЗОВАНИЕ ЗА УТРЕШНИЯ ДЕН“
Продължителност на проекта 36 месеца – от 15.10.2019 г. до 15.10.2022 г.
Проектът се реализира по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ (ОП НОИР) 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейските структурни и инвестиционни фондове, с конкретен бенефициент – Министерството на образованието и науката (МОН).
Основна цел
Общата цел на проекта се изразява във въвеждането и поддържането в национален мащаб и популяризирането на референтен модел за насърчаване на придобиването на по-голяма цифрова компетентност и въвеждането на системен и комплексен институционален подход на МОН за интегриране на образователните технологии, както и за насърчаване и мотивация за тяхното използване. С проекта се цели отварянето на образованието и образователните институции към дигиталните технологии чрез внедряването на нови решения за по-добро персонализирано обучение, което да позволи на учителите да предприемат мерки с по-точни и ефективни подходи към всеки отделен учащ и повишаване на мотивацията чрез насърчаване на самостоятелното обучение и самооценка, включително извън класната стая.
-
МОН И УНИЦЕФ БЪЛГАРИЯ – Съвместно апробиране на дейности и материали за детски учители
Цел – създаване на пакет от ресурси, за взаимодействие възрастен дете в семейна среда, който да е на разположение на детските учители.
Задачи
-Апробиране на създадените в практиката дейности сред детски учители и родители на деца в предучилищна възраст;
-Извеждане на възможности за диалог между родители и учители за детското развитие (знанията и уменията)
Продължителност – Фаза 2 – октомври – декември 2020
-
НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА „ПО-ЗДРАВИ ДЕЦА“
КРАТКО ОПИСАНИЕ НА ПРОГРАМАТА
„По-здрави деца“ е мащабен дългосрочен проект, който има за цел да спомогне за изграждането на трайни хранителни навици и култура за здравословен начин на живот в децата. Програмата се организира от „Нестле България“ АД. Тя стартира през 2012 г, като обхваща училища и детски градини.
Програмата обхваща няколко основни елемента:
- Дейности в детската градина:
- Видео уроци към деца (не съдържащи марката „Нестле“)
Програмата включва провеждането на забавни и атрактивни уроци и спортни активности, като по този начин децата се ангажират и се провокира техният интерес към балансираното хранене и активния начин на живот. Уроците са насочени както към децата, така и към техните родители и учители.
Видео уроците са представени в 6 модула: Консумирай разнообразна и питателна храна, Контролирай порциите си, Избери водата, Движи се и играй активно, Наслади се на храната заедно с други и Играй активно със своя домашен любимец, които се фокусират върху основите на балансираното хранене, ролята на плодовете и зеленчуците в ежедневния хранителен режим, ролята на всекидневната физическа активност, консумацията на вода, споделеното време със семейството при хранене и правилната грижа за домашните любимци.
- Дейности към родители:
- Дигитални образователни кампании, целящи да насърчат готвенето като споделена семейна дейности и да образоват все повече родители за балансираното дневно меню на цялото семейство.